Konsolidácia je slovo zložené z dvoch latinských slov: „con“ a „solidus“. Slovo „con“ znamená v preklade „spojiť“ a slovo „solidus“ znamená „pevne“. Konsolidácia je teda spojením niečoho rozdrobeného do jedného pevného celku.

Konsolidácia pôžičiek do jednej pôžičky

Konsolidácia pôžičiek predstavuje spojenie viacerých pôžičiek, úverov, kreditných kariet, povolených prečerpaní a nákupov na splátky do jednej pôžičky.

Konsolidácia pôžičiek je veľmi účinný nástroj ako ušetriť na splátkach, poplatkoch a úrokoch. Zároveň umožní zefektívniť prácu so svojimi osobnými financiami a získať v nich oveľa lepší prehľad.

Ak sa rozhodnete skonsolidovať svoje existujúce pôžičky, úvery, kreditné karty či nákupy na splátky do jednej novej pôžičky, prakticky vždy ušetríte na mesačných splátkach. Pri vybavovaní novej konsolidačnej pôžičky si totiž môžete nastaviť jej splatnosť presne podľa toho, ako vám to momentálne vyhovuje. Ak splatnosť pôžičky skombinujete s výhodnejšími úrokmi, tak prakticky vždy ušetríte.

Vďaka konsolidačnej pôžičke si zo svojich neprehľadných a rôznorodých úverov vytvoríte jeden nový úver, ktorý bude oveľa lepšie zodpovedať vašim momentálnym požiadavkám.

Výhody konsolidačnej pôžičky

Budete splácať iba novú konsolidačnú pôžičku namiesto splácania pôvodných niekoľkých úverov súčasne. Nemusíte sa tak obávať, že na nejakú mesačnú splátku zabudnete.

Pri konsolidačnej pôžičke budete mať jeden dátum splatnosti mesačnej splátky. Tým pádom nebudete musieť posielať peniaze na niekoľko rôznych účtov niekoľkokrát do mesiaca.

Konsolidačnou pôžičkou získate výhodnejšie úročenie ako máte na súčasných pôžičkách. Zmysel má totiž konsolidovať len to, čo je úročené vyšším úrokom ako má nová konsolidačná pôžička.

Vďaka výhodnejším úrokom preplatíte celkovo menej, pričom si zároveň znížite celkovú mesačnú splátku.

Ušetríte na poplatkoch za pôžičky a aj na poplatkoch súvisiacich s pravidelným splácaním všetkých súčasných úverov - na bankových poplatkoch za pohyby na osobnom účte, na poplatkoch za poštové poukážky.

Konsolidačnú pôžičku získate bez ručiteľa a bez akéhokoľvek ďalšieho zabezpečenia.

Krotitelia dlhov

Vyplňte žiadosť, zavoláme vám: